DAREK NOWICKI polski piosenkarz, specjalizujący się w muzyce rozrywkowej. Muzyczną karierę rozpoczął w słynnym Teatrze Rozrywki w Chorzowie gdzie wraz ze szkolnymi kolegami Ryszardem Riedlem (Dżem) i Mirosławem Bregułą (Univers) wystąpił w wielkim widowisku muzycznym: K.Gartner i E. Brylla „Pozłacany Warkocz”. Nad jego wokalem czuwają takie sławy jak Renata Danel, Norbert Blacha czy Juliusz Kamil Kuźnik.W chórkach nagrań studyjnych występują gwiazdy polskiej estrady: Kasia Klich, Kuba Badach, Kamil Kuźnik, Justyna Dziuba i wielu innych. Jego nadwornym tekściarzem jest Julian Matej. Wydał 20 płyt, z których 7 otrzymało status „Złotej Płyty” i 1 status "Platyny" za płytę "Wielka Gala Biesiadna". Występował w znanych polskich zespołach: ABC, ROMANTIC, MEZZOFORTE, CAR-MEN, NEW ROMANTIC.
Aktualnie powrócił do nazwy ABC. Największe jego przeboje to: „Ostatnie Tango w Paryżu”, „Spotkanie w Niebieskiej Kawiarni”, „Gorzkie Wino – Słodki Grzech”, „Żółte Tulipany”, "Koncert Życzeń"...Zdobywca wielu nagród i wyróżnień na festiwalach w kraju i za granicą: GRAND PRIX DU DISC Festiwal Kwiatów Cypr 2001,NAGRODA PUBLICZNOŚCI Festiwalu Bratysławska Lira” 2002,III miejsce MUSIC FESTIVAL Villach Austria 2003,“ZŁOTY GŁOS RADIA CHICAGO” Radio Chicago USA 2002,GOLD “LOWE” Deutche Hit Parade Niemcy 2003. Występował na wszystkich kontynentach grając dla Polonii, która nazywała go Ambasadorem Polskiej Piosenki Najchętniej Słuchanej”. Wielokrotnie występował na krajowych festiwalach: OPOLE, KOŁOBRZEG, ZIELONA GÓRA, SOPOT FESTIVAL.
Zygmunt Kiszakiewicz dziennikarz “35-lecia”: Trzeba wielkiego talentu i niemniejszej odwagi by zmierzyć się na nowo z niezapomnianymi przebojami z opolskiego amfiteatru. Dariusz Nowicki wspierany w swej bieżącej twórczości przez tak znakomite nazwiska jak Renata Daniel, Jarosław Kukulski, Marek Gaszyński, Julian Matej, a na miejscu przez Norbert Blacha, Adam Kontny i Mikołaj Kotyczka poważył się na taki krok. Jego „prace herkulesowe” spod znaku „Złotych Przebojów”, to coś więcej niż tak modne ostatnio covery. To niejako odrodzone przeboje, budzące autentyczne, ”międzypokoleniowe” emocje. Sprawdziwszy się w nowych wersjach „Czarnego Alibaby”, „Do zakochania jeden krok” czy „Daj mi tę noc”, stał się on wymarzonym pretendentem do roli odtwórcy szlagierów „Dwadzieścia lat, a może mniej”, „Bo z dziewczynami…”, – a na krążku CD „Na tych samych ulicach” lub „Zatańczysz ze mną ostatni raz”. Nazywany przez krajowych recenzentów z życzliwą fantazją „Odnowicielem” (zapomnianych przebojów?), budzi dzięki swoim muzycznym powrotom niekłamany entuzjazm publiczności polonijnej. Będąc sam zdobywcą wielu nagród w kategorii pop „odświeża” również swoje własne hity sprzed roku lub kilku lat. Tym sposobem krąg się zamyka.Odtwórca „Czarnego Alibaby” sięga także po „Ale’ Ale’ ale”, „Mona Lisę z mojego snu”, lub „Ostatnie tango w Paryżu”. Otoczony gronem profesjonalnych współpracowników muzyki i aranżerów, wokalistów i tancerzy, jako członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Wykonawców Muzyki Rozrywkowej w pełni zasługuje na sympatię już dwóch pokoleń miłośników polskiej piosenki.