Serdecznie wita i pozdrawia Was grupa "De facto" . To już ósmy rok obecności na rynku muzycznym. Zespół wykonał wiele pracy, by jak najlepiej prezentować swoją twórczość. Spotkania z publicznością to dla nich zawsze niezapomniane chwile. Obecnie grupa łączy w sobie siłę dwóch pokoleń i płci. Panie - skupiają w sobie wiele energii i entuzjazmu połączonego z twórczą pasją. Cieszą się z dobrej opinii znawców przedmiotu, a także publiczności. Dbają o wizerunek sceniczny grupy. Wiedzą jak ważna jest kreatywność i stałe rozwijania talentu. Panowie - swoją markę budują na mocy płynącej nie tylko z głośników. Moc wieloletniego doświadczenie w branży estradowej. Moc gruntownej znajomości muzycznego rzemiosła. Moc nowatorskich pomysłów i rozwiązań to ich „mocne atuty”.

defacto zbyszek
Zbyszek - klawisze, wokal


Nazywam się Zbyszek Nowakowski. Jestem absolwentem Uniwersytetu Śląskiego (wydział pedagogiczno – artystyczny, kierunek muzyka). Gram na instrumentach klawiszowych, gitarze, także śpiewam. Jestem autorem tekstów i pomysłodawcą artystycznych dokonań grupy de facto, którą założyłem w 2007 roku. Po kilku latach funkcjonowania zespołu na rynku muzycznym jestem szczęśliwy, że moja praca i zaangażowanie przyniosły oczekiwane efekty. Dziś de facto to rozpoznawalna marka, która dynamicznie się rozwija, stale pracując na dobrą opinię. Przedstawiam obecnie tworzących ze mną grupę:

defacto wiola
Wiola - wokal


Śpiewa odkąd pamięta. Muzyka była dla niej zawsze odskocznią od codziennych zmagań i problemów. Wiola to dziewczyna z góralskim pochodzeniem i temperamentem. Obdarzona niezwykłym wdziękiem i ślicznym uśmiechem. Jej największym skarbem jest piękna barwa głosu, którą umiejętnie wykorzystuje śpiewając w de facto.

de facto darek tito
Darek /Tito/ - gitara


Z de facto zaprzyjaźniony od założenia grupy. To jego gitary brzmiały na naszej pierwszej (2009) i trzeciej (2016) płycie. Zagrał też z de facto wiele imprez jako muzyk towarzyszący. Od 2016 roku jest stałym członkiem zespołu dodając rockowego charakteru wykonywanym przez nas piosenkom. Poza tym Tito to super gość z jednej strony uśmiechnięty z poczuciem humoru a z drugiej spokojny, opanowany i skromny.

de facto darek
Darek - perkusja, wokal


Doświadczony „bębniarz” znający to rzemiosło jak mało kto. Lubi ostre rockowe granie, choć wie jak grać delikatnie wręcz jazzowo. Jest fanem mocnego męskiego śpiewania w stylu bluesowym. Sam też śpiewa charakterystycznym niskim, nieco „chrypiącym” urokliwym głosem, często porównywalnym do Stachurskiego. Mając za sobą wiele życiowych i muzycznych doznań, z satysfakcją mówi o sobie, że robi coś co sprawia mu wielką radość i nadaje życiu sens.