MARIUSZ KALAGA

Muzyk, piosenkarz, wykonawca estradowy.
Zodiakalny „strzelec”, urodzony i zamieszkały w Dąbrowie Górniczej,
absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach – Menadżer Kultury (studia podyplomowe) oraz Wyższej Szkoły Biznesu (studia podyplomowe).
Uczestnik wielu festiwali i spektakli muzycznych w kraju i za granicą /Włochy, Francja, Algieria, Jugosławia, Turcja, Niemcy, Hiszpania, Austria, USA/.
Znany sympatykom muzyki z prezentacji TV programów: „Piknik Country”, „Gala Piosenki Biesiadnej”, „Imiennik TV Dwójki” Zbigniewa  Górnego.
W swoim repertuarze ma znane przeboje Roya Orbisona /„California Blue”, „You got it”, „Pretty women”, „Claudette”/, które w wersji polskojęzycznej nagrał w 1993 r., śpiewa także utwory Elvisa Presleya, czy Shakin Stevensa.
Gra znane przeboje, standardy muzyki tanecznej i rozrywkowej, żywiołowe piosenki z gatunku „tex-mex”, kolędy i pastorałki, a także własne kompozycje.
Śpiewa głosem o dużej skali i charakterystycznej „ciepłej” barwie, który jest atrakcją i urozmaiceniem jego występów artystycznych.
Szybko nawiązuje kontakt z publicznością.
W latach 1994 – 1997 współpracował, nagrywał i występował z zespołem „Gang Marcela” z którym nagrał „Kolędy – nastrój świąt” i „Bieszczady - country na swojską nutę”, piosenki te wzbogaciły jego repertuar o utwory biesiadne - dla wszystkich lubiących śpiewać /„Zuzanna”, „Róże czerwone są”, „Rio de Janeiro”, „Wesele u sąsiada” /.
W 1997 r. już jako solista rozpoczął pracę nad nową płytą „Mój los”, którą ukończył zimą 1999 r., a w maju 2000 r. samodzielnie ją wydał. W tym samym roku w czerwcu 2000 uczestniczył w największym na świecie festiwalu muzyki country „FAN FAIR” w Nashville – USA, gdzie wystąpił w jednym z klubów, a także gościnnie zaśpiewał w Chicago na imprezie organizowanej dla Polonii Amerykańskiej.
Po powrocie z USA wystąpił na żywo w Pr. II TVP w  recitalu „Od Orbisona do Nelsona”, a w marcu 2001 r. otrzymał nagrodę Płyty Roku – country po polsku – 2000. W kolejnym plebiscycie uhonorowano go nagrodą Wokalista Roku - country po polsku – 2001.
W 2004r. ukazała się jego kolejna płyta „Kolędy i Pastorałki”, która pozwoliła wyreżyserować wspaniałe „Misterium  Bożonarodzeniowe”.
Kolejna płyta z 2006 r. „Zapamiętaj mój numer telefonu” to efekt współpracy z wieloma znakomitymi muzykami i wykonawcami działającymi na polskim rynku artystycznym m.in. Marek Raduli, Aleksander Woźniak, Sebastian Kowol, Krzysztof Gabłoński.
W nieco innym, lekkim klimacie w 2008 r. na rynku fonograficznym ukazała się kolejna płyta „Co tu jest grane?”. To piosenki „uniwersalne” skierowane do wszystkich odbiorców lubiących pośpiewać i potańczyć.
Obecnie w 2009 r. na okrągły jubileusz pracy artystycznej i okrągłą rocznicę urodzin proponuje płytę „Pół na Pół”, piosenki romantyczno, nastrojowe, a także wesołe i dowcipne, czyli w stylu takim „jakim naprawdę jestem”.
Na co dzień występuje solo lub z zespołem „Partners”.