JANUSZ I DOMINIKA ŻYŁKA

JANUSZ
Urodziłem się 17 stycznia 1969 r. w czterodzietnej rodzinie jako najmłodsze dziecko. Od najmłodszych lat w mojej rodzinie propagowano śpiew. Często siadaliśmy wspólnie i śpiewali piosenki ludowe, religijne i inne. Dwoje z najstarszego rodzeństwa wyjechało do Niemiec. Dwa lata ode mnie starszy brat jest obecnie ojcem franciszkaninem i nazywa się Cherubin. Moja przygoda z muzyka rozpoczęła się w połowie klasy VII szkoły podstawowej. Wówczas ksiądz proboszcz z parafii p.w.w. Rodziny w Zawadzkiem - ks. Sigmund skierował mnie do ogniska muzycznego, którego następstwem była edukacja w szkole muzycznej w Strzelcach Opolskich oraz kurs organistowski przy studium muzyki kościelnej w Opolu. Do tej pory pełniłem służbę organisty w parafii w Zawadzkiem i Staniszczach Wielkich. Obecnie pełnię ją w parafii w Kolonowskiem. Będąc nastolatkiem zetknąłem się z muzykowaniem na zabawach, weselach, itp. imprezach. Wspólnie z kolegą z Opola założyłem w 1989 roku grupę muzyczna PROSPEKT. Będąc dzieckiem marzyłem o tym, że chciałbym kiedyś móc nagrać chociaż jedną piosenkę w takim studiu nagrań o którym słyszłałem W 1999 r. zgłosiła się do mnie firma fonograficzna, która zaproponowała mi nagrywanie szlagrów śląskich. Podjąłem się tego zadania. Na urodziny mojej mamy ułożyłem piosenkę pt. "Dziękuję mamo". Oprócz niej piosenka "Tato" , "Przyjaciel" i inne znalazły uznanie w gronie słuchaczy stacji radiowych, zwłaszcza w ramach emitowanych tam koncertów życzeń. Tak rozpoczęło się spełnianie mojego marzenia. Trwa ono do dzisiaj. Za to dziękuję Bogu, rodzinie i wszystkim tym, którym moje słowa i muzyka dają odrobinę radości, nadziei i wiary w to, że warto żyć.

W 2005 roku ukazała się nasza płyta pt. "Dzielmy się radością". Każdy z nas pomimo powracających trudnych dni, niesie w sobie dar, którym podzielić się może z innymi- darmowy przyjacielski uśmiech. Z moim bratem - ojcem franciszkaninem Cherubinem nagraliśmy dwie płyty religijne: "Nie odchodzę" oraz "Brat z Bratem". Oprócz tego przy udziale mojej córki Dominiki oraz Nikoliny Kolloch ze Staniszcz Wielkich wydałem płytę "Uwierz póki czas", którą sponsorowała parafia w Staniszczach Wielkich.

Jesienią 2007 roku wychodzi na świat nasza najnowsza płyta pt. "Ciesz się życiem, nie trać nadziei". Tak często martwimy się tym, co przyniesie jutro. Tak myślę sobie czasem czy istotnie nasze zamartwianie się rzeczami niepotrzebnymi jest w takim stopniu konieczne. Przecież włosy na głowie mam policzone - to czym się martwić ? Pomimo trudnych, czasami beznadziejnych sytuacji nie trać nadziei- jeśli nie tu, to tam w górze jest dobrze...pamiętajmy - cieszmy się życiem i nie traćmy nadziei... Płytę dedykujemy, tym którzy dzielą się radością w swoich rodzinach, miejscach pracy, parafiach a także tym, którym jest ciężko...

W 2009 roku realizujemy kolejne nasze marzenie . Wydana zostaje płyta pt. "Miłość nam w sercach gra". Dedykujemy ją wszystkim, którzy wierzą, że warto żyć, by ...kochać. Tak młodsi jak starsi, tak w czasie narzeczeńskim jak i małżeńskim, a nawet w wymiarze nieziemskim- każdy chce kochać i być kochanym. Właśnie o tym jest nasza nowa płyta. Nowe brzmienia, nowe aranżacje. Za nadchodzące do nas z wielu stron gratulacje już teraz dziękujemy.

W 2010 roku wydaliśmy nową płytę religijną z moim bratem Cherubinem pt. "W drodze do domu Ojca...". Każdy kroczy swoją drogą do Ojca... często bywa na niej różnie... istotne jest to, by nigdy nie wypaść poza pas drogowy, który prowadzi do szczęścia, które nie ma końca... Wszystkim naszym sympatykom życzymy dobrego odbioru i wiele radości płynącej z naszych serc dla Was.

Wierzę i mam nadzieję, że Bóg da mi siłę , bym jeszcze mógł cieszyć słuchaczy, którym moje kompozycje się spodobały i do tej pory ich słuchają nucąc je razem ze mną i moją córką. Za wszystkie wyrazy łączności z nami, gratulacje oraz życzenia na przyszłość z którymi się często spotykamy, dziękuję.