ELIOT


Zespół muzyczny Eliot powstał latem 1991 r. w Ozimku. Założycielem jest Jan Ledniowski, który po zakończeniu działalności zespołu "Faraon", postanowił kontynuować swoją przygodę z muzyką. Kolejno do zespołu dołączyli Krystian Rajtor, Tomasz Calicki
oraz Tadeusz Ledniowski. W tym składzie zespół zadebiutował grając już na przełomie
lat 1991/92 zabawę Sylwestrową w Ozimeckim Domu Kultury.
Kolejne lata to oprócz zdobywania doświadczeń na różnego rodzaju imprezach tanecznych, praca nad coraz to nowszym repertuarem, brzmieniem oraz wizerunkiem zespołu. Po sześciu latach działalności zespół nagrał swoją pierwszą płytę pt.: "Demo weselne",
na której oprócz coverów znanych przebojów, znalazły się dwie piosenki własne, autorstwa Tomasza Calickiego - "Zagubiona miłość" i "Serca wołanie".
W 2001r. zespół Eliot nawiązał współpracę ze znaną  katowicką Firmą Fonograficzną "Kamerton", w której nagrał piosenki, które ukazały się na składankach pt.: "Przetańczmy całą noc" oraz "Słodkie fiołki".
W styczniu 2005r. wokalista zespołu Tomasz Calicki wziął udział w znanym telewizyjnym
programie "Szansa na sukces", śpiewając wielki przebój klasyki polskiej "Odrobinę szczęścia w miłości". Za interpretację i wykonanie w/w utworu,jury przyznało Tomkowi wyróżnienie.
Jesienią 2005r. na rynku muzycznym ukazała się kolejna płyta pt.: "Eliot dla Was gra",
na której również oprócz piosenek coverowych, możecie Państwo znaleźć kompozycje własne Jana Ledniowskiego i Krystiana Rajtora.
Telewidzowie telewizji TVS SILESIA zapewne znają zespół "Eliot" z videoclipów piosenek "Kwiaty dla mamy" i "Dziewczyna ze Śląska", które goszczą na antenie w/w stacji.