Wszystko się zaczęło od tego, że spotkało się kilku pasjonatów i postanowili że będą razem muzykować. W wyniku tej decyzji powstał zespół FOLK BAND przy Bieruńskim Ośrodku Kultury. Zespół ten grał znane, popularne piosenki o zabarwieniu biesiadnym w wersji instrumentalnej. Z takim programem zespół koncertował na różnych imprezach lokalnych.
W roku 2011 zespołem zajął się Marian KOZIAK – muzyk z wykształcenia, saksofonista, aranżer i kompozytor. Dalej była prowadzona działalność pod nazwą FOLK BAND i muzyki instrumentalnej. Jednak szybko muzycy doszli do porozumienia, że muzyka instrumentalna nie jest zbyt popularna i postanowili powiększyć skład o wokalistów. I tak do zespołu trafiła najpierw Barbara Fyda, później Edyta Stanek i Natalia Piekorz. Zespół zmienił zupełnie repertuar ,styl i sposób grania jak również zmieniło się brzmienie zespołu. W związku z tym, że zespół zaczął grać piosenki w stylu pop ,rock, reggae, disco, czyli mix różnych stylów i klimatów, zmienił nazwę na MIXER BAND. Z tymi wokalistkami zespół MIXER BAND nagrał pierwszą płytę.
Po odejściu Edyty Stanek, jej miejsce zajął Henryk Piegsa – wokalista, aranżer, autor tekstów, klawiszowiec. Do zespołu doszedł również trębacz Marek Koszowski, którego zastąpił później Bartłomiej Koryczan. W tym nowym składzie zespół zrobił znakomity program koncertowy i nagrał drugą płytę „RADOŚĆ”. Do piosenki „ACH ŻYCIE” został nagrany teledysk. W maju 2014 została nagrana trzecia, znakomita płyta „ZŁOTY TRUNEK. Piosenki zespołu można usłyszeć w różnych rozgłośniach radiowych, a piosenka „ACH ŻYCIE”, była ponad pięć miesięcy na pierwszym miejscu listy Karuzela Przebojów w radiu OK Katowice.
Zespół koncertował między innymi na Śląskiej Gali Piosenki i Humoru w Zabrzu, Nocy Świętojańskiej, Industriadzie, w Republice Czeskiej. Na imprezach dużych i małych.