• RI-JO

    RI-JO

RI-JO

Zespół Ri-jo powstał stosunkowo niedawno ale już dziś możemy pochwalić się kilkoma sukcesikami. W grudniu 2006 występ w świątecznym programie „WICE I GODKI ŚLĄSKIEJ CZELODKI”. Kolejne dwa lata to przede wszystkim praca nad debiutancką, autorską płytą. Oczywiście ten czas to nie tylko praca studyjna, zespół zaznaczył swoją obecność na wielu imprezach szlagierowo - biesiadnych.
Marzec 2008 roku to okres przełomowy w pracy zespołu. Powstaje „TVS SILESIA” i jednocześnie otwierają się zupełnie nowe horyzonty dla wielu śląskich wykonawców muzyki szlagierowej. Dzięki uprzejmości „TVS” i producentów, zespół zaprezentował do tej pory trzy teledyski do własnych piosenek („KOCHANI RODZICE”, „LATO Z KOPRUCHYM”, „ŚLONSKO GWARA”) i dwie kolędy („W ŻŁOBIE LEŻY”, „PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM”) w programie LISTA ŚLĄSKICH SZLAGIERÓW. Dwa z nich wielokrotnie pojawiały się w pierwszej dziesiątce a jednemu z nich („LATO Z KOPRUCHYM”) udało się uplasować na miejscu pierwszym.
W październiku 2008 zespół wydaje soją pierwszą płytę pod tytułem: „TERAZ JO”.
Zespół oferuje dużo dobrej muzyki biesiadnej oraz muzykę autorską, zabarwioną blues - rockowymi klimatami. Wszystko to przeplatane humorem i zabawnymi konkursami.